A tréning vállalatokhoz kihelyezetten valósítható meg!
Készletgazdálkodási szimuláció
Ez a tréning maga az ipari logisztika véres valósága. Olyan vevővel, aki folyamatosan módosítja a megrendeléseit, olyan beszállítóval, aki sokszor nem képes elég anyagot küldeni, és olyan raktárral, ahol néha szőrén-szálán eltűnnek alkatrészek.
Logisztikai vezetőként profi logisztikai csapatod van, de jó lenne egy újdonság a képzések területén? Olyan tréninget keresel, amely a tapasztalt kollégák számára is kihívásokkal teli?!
Résztvevői vélemény Continental Automotive – Budapest:
„A szimuláció kimozgatott a mindennapi taposómalomból, és ráadásul nagyon izgalmas volt.”
A VERSENGÉS IZGALMA – LOGISZTIKA VALÓSÁGA
A képzés egy Excel alapú üzleti szimulációs „játék”. A „Készletgazdál-kodási Szimuláció” kifejlesztéséhez egy gépipari cég életét, gondjait és tényleges logisztikai számait vettük alapul, így a program a való üzleti életet modellezi.
A szimuláció az ellátási lánc 2 évét követi végig. Vannak jó és rossz időszakok, könnyű és kétségbeejtő helyzetek: – késések és hiányok, – minőségi problémák, – cégek közti és cégen belüli konfliktusok, – lemondások és többlet igények- … és néhány tényleg váratlan egyéb esemény.
A résztvevőkből alakított 2-3 fős csapatok arra törekednek, hogy virtuális cégük zavartalanul ki tudja szolgálni a vevőjét, mindezt költséghatékonyan … mert a „Készletgazdálkodási Szimuláció” negyedévente kíméletlenül értékeli teljesítményt.
A tréning vállalatokhoz kihelyezett formában is megvalósítható 6-12 fő esetén.
A megtestesült valóság és a játék izgalma!
Szakmai érdekesség és csapatépítés együtt?
Résztvevői vélemény BorgWarner – Oroszlány:
„A szimuláció végig érdekes volt, sok hasznos információval, felkészült és jókedvű trénerekkel. Összekovácsolta a csapatot..”
A tréning rövid leírása:
A LENGŐKAR Kft. egy 400 fős gépipari beszállító. Egyik új fejlesztésük az elektromos autók futóművében használható LASER felfüggesztés, amelynek egyik legnagyobb vevője a LEX autógyár. Alapvető hozzáállás, hogy a „Vevő a király”, tehát LEX minden igényét ki kell szolgálni. A szimuláció a vevő-beszállítói kapcsolat két évét követi végig. A csapatok célja, hogy minél kisebb költséggel szolgálja ki a vevőt.
A logisztika és a vevő
A vevőigények persze gyakran változnak. További ígéretek a vevőtől:
- Amit az adott hónapra kért, azt el is fogja vinni. (ezt be is tartja..)
- Amit következő hónapra kér, azon nem változtat. (98%-ban igaz.)
A termékek és a beszállító:
Néhány termék esetén az LEX kijelöli számotokra, hogy kitől kell azt beszerezni. Így az egyik legfontosabb beszállítótok a Hungarian Motors (HM). A beszállító havonta 900 óra munkaidőkeretet biztosít a beszállított három termék részére. A 900 órás keretmegállapodást túllépni nem lehet, a beszállítónak nincs több kapacitása. Ha a 900 óránál nagyobb a megrendelés, akkor egy auditált alternatív beszállító készletről biztosítja számotokra az eredetivel azonos termékeket.
A termelés
A szállító által beszállított termékek a raktárba kerülnek, ahonnan a saját termeléseteket szolgáljátok ki. Az esetleges hóközbeni hiány „Rendkívüli beszállítással” a Hungarian Motors adott havi termeléséből kerül fedezésre – rendkívüli (sonder) fuvar keretében.
Eredményesség
A szimuláció a vevő-beszállítói kapcsolat két évét követi végig. A csapatok feladata, hogy minél kisebb költséggel szolgálják ki a vevőt. Az a csapat nyer, amelyik a legalacsonyabb pontszámot éri el. A menedzsment a csapatok teljesítményét az alábbiak szerint méri:
4 pont: A tartalék beszállító igénybevétele (óránként)
3 pont: Rendkívüli beszállítás – külön fuvar (darabonként)
2 pont = Darabonkénti tartalékkészlet (hó végi mérés)
1 pont Az adott hónapra vonatkozó programváltozás a beszállítónál (darabonként)
0,5 pont A következő hónapra történő programváltozás a beszállítónál (darabonként)
Szakmailag hiteles logisztikai tréninget keresel?
Résztvevői vélemények Hanon Systems – Székesfehérvár:
„Érzékelhető volt, hogy a trénerek közel 20 éve a szakmában vannak. Mindenkinek hasonlóan szervezett és szakmailag színvonalas tréninget kívánok!”

